Menu

Dizajnowo

Blog o wnętrzach

Skandynawskie wzornictwo: jednoznaczność formy i mnóstwo funkcji

weronikakat

skandynawskidesignabsynth1

Skandynawskie wzornictwo od paru lat uchodzi za ideał lekkiego, poniekąd minimalistycznego, jednakże wygodnego charakteru. Co mieści się jednakże pod definicją "skandynawski design" i czemu zawdzięcza on taką sławę?

4805_4f1c

Substancją skandynawskiego wzornictwa jest stwierdzenie, iż to ergonomia jest najistotniejsza. Rozkładane sprzęty, uniwersalne schowki, łóżka "rosnące" równocześnie z dzieckiem - to jedynie parę przykładów. Skandynawski design cechuje się zastosowaniem doskonałej jakości materiałów zwłaszcza drzewa), z uszanowaniem ekologii. Niezwykła jakość, niska cena i ogromna użyteczność to skutek "demokratycznego" projektu - na jaki może pozwolić sobie ktokolwiek i który polepsza życie.

a1

Skandynawskie wzornictwo ujmuje też prostotą - prostym zastosowaniem kolorów, nawiązaniami do folkloru przy dodatkowym zachowaniu współczesnej konstrukcji.

skandynawski1

57e292

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [fiolka] *.dynamic.mm.pl

    Styl skandynawski urzeka prostotą i ma w Polsce rzeszę zwolenników. Mam nadzieję, że będzie modny jeszcze długo, bo wiele inspiracji zaczerpnęłam do mojego mieszkania.
    Wnętrza w Szwecji są jasne i przestronne, królują wielkie okna i białe meble. Wszystko wygląda pięknie.
    U nas jest jednak więcej słońca, więc ja stwierdziłam, że mogę sobie pozwolić na więcej koloru i tak w salonie mam na przykład zielone dodatki, takie jak lampę led przenośną, poduszki czy wzór na zasłonie. Jest tego mało, wiec nie przytłacza, ale ożywia wnętrze.

© Dizajnowo
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci